kreacja 1

Przedsiębiorco!Jak wiesz, w ostatnich dniach weszła w życie Ustawa o środkach nadzwyczajnych, mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. Niestety jej przepisy wciąż dla wielu pozostają niejasne, ale jedno jest pewne - nie skorzystasz z niej bez posiadania kontraktu na 2023 rok.

Jako doradcy energetyczni z 10-letnim doświadczeniem możemy zapewnić Ci taki kontrakt. W tym celu uruchomiliśmy specjalny mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., na który możesz kierować swoje zapytanie. Razem z naszymi prawnikami rozjaśnimy Ci zawiłe zapisy. Podpowiemy Ci także, czy jesteś w grupie, którą obejmuje ustawa.

W celu wstępnego rozjaśnienia sytuacji tłumaczymy podstawowe zapisy ustawy:

Jest to ustawa wprowadzająca cenę maksymalną za energię elektryczną w roku 2023, dla tzw. „odbiorców uprawnionych”, wynoszącą:

  • 693zł/MWh dla gospodarstw domowych;

  • 785 zł/MWh dla pozostałych odbiorców uprawnionych.

Odbiorcami uprawnionymi w rozumieniu omawianej ustawy (w uogólnieniu) są:

  • Gospodarstwa domowe

  • Podmioty użyteczności publicznej i samorządy

  • Mali i średni przedsiębiorcy

Podmiotem uprawnionym w rozumieniu omawianej ustawy jest przedsiębiorstwo energetyczne wykonujące działalność gospodarczą w zakresie obrotu energią elektryczną.

W celu skorzystania z ceny maksymalnej należy złożyć, do 30 listopada 2022r., podmiotowi uprawnionemu oświadczenie świadczące o spełnieniu warunków pozwalających na uznanie składającego za odbiorcę uprawnionego.